Szelki dla psa

Szelki dla psa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bazując na różnego rodzaju poradnikach, radach znalezionych na forach internetowych czy opierając się na ustnych opiniach innych właścicieli psów można dojść do wniosku, że zaopatrzenie psa w potrzebne do funkcjonowania akcesoria to nie lada wyzwanie. I w pewnym sensie jest to całkowita prawda, chociaż należy pamiętać, że akcesoria te są różne w zależności od danej rasy czy gatunku. Niektórym psiakom wystarczy zwykła smycz i kaganiec, innym konieczne jest założenie specjalnych szelek, dzięki którym można je utrzymać na smyczy. Jednak trzeba oczywiście pamiętać, że szelki dla psa muszą być właściwie dopasowane i odpowiednio ułożone na ciele zwierzaka – w innym wypadku mogą się wbijać w skórę i prowadzić do jej poważnych okaleczeń.

Nie należy się też dziwić, że na początku pies będzie je chciał koniecznie zdjąć na wszelkie możliwe sposoby: okres, zanim zwierzę przyzwyczai się do chodzenia w szelkach może być bowiem całkowicie różny. Jeden pies przyzwyczaja się już po kilku godzinach, z innym problem może być większy i minie sporo czasu, zanim zaakceptuje to nowe akcesorium. Pod względem praktycznym nie ma w sumie żadnych przeciwwskazań do tego, aby kupić szelki dla psa i ubierać w nie naszego pupila. Są one całkowicie bezpieczne i, jeśli zostaną odpowiednio dobrane, nie będą psa uwierać ani wbijać się w ciało. To doskonały zamiennik dla typowej smyczy, na której wiercący się i uciekający pies może bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę.

Szelki nie obejmują bezpośrednio samej szyi, a mocowanie do smyczy zwykle zajmuje się dopiero na plecach psa – dlatego nawet mocne i niespodziewane szarpnięcie nie będzie powodowało żadnych negatywnych dla zwierzęcia konsekwencji. A co najważniejsze, ani obroża ani szelki nie będą się gwałtownie wbijać w jego szyję, dając psu większy komfort i oczywiście bezpieczeństwo. Niestety mimo dużego zapotrzebowania, na rynku tylko głównie sklepy internetowe oferują ogromny wybór psich szelek – dlatego przed ich zakupem trzeba dokładnie zmierzyć wymiary psa, aby wybrać szelki najbardziej optymalne i pasujące do naszego pupila.

Najnowsze wpisy:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top