Gry integracyjne

Gry integracyjne
1 vote, 5.00 avg. rating (84% score)

Gry integracyjne

Współcześni pracodawcy coraz częściej dostrzegają potrzebę budowania relacji między pracownikami nie tylko w czasie pracy. Coraz bardziej popularne jest organizowanie dla pracowników imprez integracyjnych.
Imprezy takie mogą mieć różnego rodzaju charakter. Wśród aktywności tego rodzaju znajdziemy między innymi wyjazdy integracyjne, gry integracyjne, wspólne wyjścia integracyjne na kręgle itp.
Gry integracyjne są coraz bardziej popularną formą działań mających budować zgrany zespół pracowników. Opierają się one na konieczności współpracy miedzy uczestnikami, co w oczywisty sposób sprzyja integracji, lepszemu wzajemnemu poznaniu swoich mocnych i słabych stron, co w konsekwencji przekłada się na udaną współpracę na polu zawodowym.
Wśród gier tego typu bardzo popularne są gry integracyjne typu escape room.
Uczestnicy zamykani są w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu bądź kilku pomieszczeniach, a ich zadanie polega na wydostaniu się z niego używając do tego wskazówek poukrywanych wewnątrz. Takiego rodzaju gry integracyjne niemal wymuszają zgodną współpracę uczestników, a scenariusz często jest tak skonstruowany, że bez wzajemnej pomocy i współpracy ukończenie gry jest niemal niemożliwe.
Jako, że pracodawcom ciężko jest reguły zorganizować taką formę aktywności dla swoich pracowników. Stąd też na rynku pojawiły się firmy, które takie gry integracyjne organizują w sposób kompleksowy. Liczba tego typu ofert stale rośnie, więc poszukiwanie takiej formy nie jest szczególnie problematyczne.

Najnowsze wpisy:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top